Medarbejdere

Christian Alstrup

Christian Alstrup

Direktør

Telefon: 21 62 40 22
Email: ca@sangenshus.dk

Mads Bille

Mads Bille

Konsulent, ledelse og kommunikation

Telefon: 29 92 97 18
Email: Mads@sangenshus.dk

Lone Engel Westphall

Lone Engel Westphall

Projekt- og udviklingschef

Telefon: 22 31 59 72
Email: lew@sangenshus.dk

Lars Bjerregaard Pedersen

Lars Bjerregaard Pedersen

Administrativ leder

Telefon: 22 39 90 35
Email: lbp@sangenshus.dk

Mette Johnsen Elbeck

Mette Johnsen Elbeck

Projektleder

Telefon: 27572010
Email: me@sangenshus.dk

Ulla Christensen

Ulla Christensen

Afdelingsleder for sangkonsulentteamet og faglig ansvarlig på 0-6 års området

Telefon: 28 11 23 61
Email: ulla@sangenshus.dk

Laura Flensted-Jensen

Laura Flensted-Jensen

Programleder for Sangglad og arbejdsmiljørepræsentant

Telefon: 30 57 30 41
Email: laura@sangenshus.dk

Maja Höhn

Maja Höhn

Kommunikationkonsulent og -koordinator

Telefon: 22 70 46 69
Email: maja@sangenshus.dk

Janus Engelbrecht Thomsen

Janus Engelbrecht

Grafiker og fotograf

Telefon: 21 91 90 26
Email: janus@sangenshus.dk

August Flood Lundberg

August Flood Lundberg

Web og Kommunikationsmedarbejder

Telefon: 30 62 20 16
Email: august@sangenshus.dk

Mette Thue

Mette Thue

Redaktør, Videncenter for Sang

Telefon: 27 12 27 66
Email: mette@sangenshus.dk

Lea Maria Lucas Wierød Borcak

Lea Maria Lucas Wierød Borcak

Seniorforsker og formidler

Telefon: 50 91 57 45
Email: lwb@sangenshus.dk

Anette Oehlenschlæger

Anette Oehlenschlæger

Regnskabsmedarbejder

Telefon: 22 90 77 44
Email: ao@sangenshus.dk

Helle Østergaard Dokkedahl

Helle Østergaard Dokkedahl

Lønbogholder og HR

Telefon: 24 94 69 67
Email: hd@sangenshus.dk

Lise Munck Alstrup

Lise Munck-Alstrup

Seniorkonsulent, delprojektleder for Små Synger Sammen

Telefon: 40 17 60 98
Email: lma@sangenshus.dk

Lise Juliussen

Lise Juliussen

Projektleder, SyngDanmark og sangkraftcentre

Telefon: 61 66 16 79
Email: lj@sangenshus.dk

Katharina Viktoria Spenner

Katharina Viktoria Spenner

Kontorassistent

Telefon:
Email: katharina@denjyskesangskole.dk

Christian Steen Noringriis

Christian Steen Noringriis

Seniorkonsulent og projektleder, faglig ansvarlig for skoleområdet

Telefon: 41 40 23 84
Email: christiansn@sangenshus.dk

Stine Bundoline Dam Pedersen

Stine Bundoline Dam Pedersen

Seniorkonsulent

Telefon: 25 37 33 93
Email: sp@sangenshus.dk

Astrid Steen Noringriis

Astrid Steen Noringriis

Sangkonsulent, projektleder og udviklingsmedarbejder (på barsel)

Telefon: 20 63 85 14
Email: astrid@sangenshus.dk

Lonnie Kristiansen

Lonnie Kristiansen

Sangkonsulent og faglig ansvarlig for sangfællesskaber

Telefon:
Email: lk@sangenshus.dk

Maria Høyer

Maria Høyer

Sangkonsulent

Telefon:
Email: mh@sangenshus.dk

Anna Vestergaard

Anna Vestergaard

Sangkonsulent

Telefon:
Email: av@sangenshus.dk

Mette Staalgaard Nielsen

Mette Staalgaard Nielsen

Sangkonsulent

Telefon:
Email: ms@sangenshus.dk

Julie Kold Vilstrup

Julie Kold Vilstrup

Sangkonsulent

Telefon:
Email: julie@sangenshus.dk

Lise Bech Bendix

Lise Bech Bendix

Sangkonsulent

Telefon:
Email: lisebech@sangenshus.dk

Andrea Krüger Holm

Andrea Krüger Holm

Sangkonsulent

Telefon:
Email: andrea@sangenshus.dk

Hanne Struck-Schøning

Hanne Struck-Schøning

Sangkonsulent

Telefon:
Email: hss@sangenshus.dk

Kristine Worre Thastum

Kristine Worre Thastum

Sangkonsulent

Telefon:
Email: kwt@sangenshus.dk

Kristine Eiler Ernst

Kristine Eiler Ernst

Sangkonsulent

Telefon:
Email: kristine@sangenshus.dk

Anne-Sofie Bækgaard

Anne-Sofie Bækgaard

Sangkonsulent

Telefon:
Email: asbaegaard@gmail.com

Natashia Bjerre

Natashia Bjerre

Sangkonsulent

Telefon:
Email: natashia@sangenshus.dk