Medarbejdere

Christian Alstrup

Christian Alstrup

Direktør

Telefon: 21 62 40 22
Email: ca@sangenshus.dk

Lone Engel Westphall

Lone Engel Westphall

Projektchef

Telefon: 28 73 17 51
Email: lew@sangenshus.dk

Gitte Holm Stoubæk

Gitte Holm Stoubæk

Administrativ leder

Telefon: 28 74 08 07
Email: ghs@sangenshus.dk

Mette Johnsen Elbeck

Mette Johnsen Elbeck

Projektleder

Telefon: 27572010
Email: me@sangenshus.dk

Ulla Christensen

Ulla Christensen

Afdelingsleder for sangkonsulentteamet

Telefon: 28 11 23 61
Email: ulla@sangenshus.dk

Laura Flensted-Jensen

Laura Flensted-Jensen

Projektleder for Sangglad og arbejdsmiljørepræsentant

Telefon: 30 57 30 41
Email: laura@sangenshus.dk

Maja Höhn

Maja Höhn

Content Manager og kommunikationsmedarbejder

Telefon: 22 70 46 69
Email: maja@sangenshus.dk

Janus Engelbrecht Thomsen

Janus Engelbrecht

Grafiker og kommunikationsmedarbejder

Telefon: 21 91 90 26
Email: janus@sangenshus.dk

August Flood Lundberg

August Flood Lundberg

Web og Kommunikationsmedarbejder

Telefon: 30 62 20 16
Email: august@sangenshus.dk

Helle Ohrt

Helle Ohrt

Projektleder for Sang, bevægelse og læring og Sangen Genforener 2020 og teamleder for projektteamet

Telefon: 30 57 29 10
Email: helle@sangenshus.dk

Mette Thue

Mette Thue

Projektleder, Videncenter for Sang

Telefon: 27 12 27 66
Email: mette@sangenshus.dk

Lea Maria Lucas Wierød Borcak

Lea Maria Lucas Wierød Borcak

Seniorforsker og formidler

Telefon: 50 91 57 45
Email: lwb@sangenshus.dk

Anette Oehlenschlæger

Anette Oehlenschlæger

Regnskabsmedarbejder

Telefon: 22 90 77 44
Email: ao@sangenshus.dk

Helle Østergaard Dokkedahl

Helle Østergaard Dokkedahl

Lønbogholder og HR

Telefon: 24 94 69 67
Email: hd@sangenshus.dk

Lise Munck Alstrup

Lise Munck-Alstrup

Seniorkonsulent, delprojektleder for Små Synger Sammen og Sangglad Familie og teamleder i Vest

Telefon: 40 17 60 98
Email: lma@sangenshus.dk

Lise Juliussen

Lise Juliussen

Projektleder

Telefon: 61 66 16 79
Email: lj@sangenshus.dk

Christian Steen Noringriis

Christian Steen Noringriis

Seniorkonsulent, faglig ansvarlig for skoleområdet og teamleder i Øst

Telefon: 41 40 23 84
Email: christiansn@sangenshus.dk

Katharina Viktoria Spenner

Kontorassistent

Telefon:
Email: katharina@denjyskesangskole.dk

Stine Bundoline Dam Pedersen

Seniorkonsulent og faglig ansvarlig for 0-6 års området

Telefon: 25 37 33 93
Email: sp@sangenshus.dk

Siri Myggen

Seniorkonsulent

Telefon: 51 88 20 76
Email: siri@sangenshus.dk

Astrid Steen Noringriis

Sangkonsulent, udviklingsmedarbejder og Projektleder for SANS & Sangfællesskaber

Telefon: 20 63 85 14
Email: astrid@sangenshus.dk

Lonnie Kristiansen

Sangkonsulent og faglig ansvarlig for sangfællesskaber

Telefon:
Email: lk@sangenshus.dk

Dorte West

Bestyrelsesmedlem og Borgmester i Herning Kommune

Telefon:
Email: byrdw@herning.dk

Claus Skjold Larsen

Formand for bestyrelsen, Rektor for Syddansk Musikkonservatorium

Telefon:
Email: csl@sdmk.dk

Lars Krogsgård Stentoft

Bestyrelsesmedlem, Kultur- og udviklingsdirektør Viborg Kommune

Telefon:
Email: lkst@viborg.dk

Lene Juul Langballe

Bestyrelsesmedlem, Udviklingschef Den Jyske Opera

Telefon:
Email: ljl@jyske-opera.dk

Bente Lind Bliksted

Sangkonsulent

Telefon:
Email: bente@sangenshus.dk

Malene Mailand

Sangkonsulent

Telefon:
Email: mm@sangenshus.dk

Maria Høyer

Sangkonsulent

Telefon:
Email: mh@sangenshus.dk

Bente Gliese

Sangkonsulent

Telefon:
Email: bg@sangenshus.dk

Anna Vestergaard

Sangkonsulent

Telefon:
Email: av@sangenshus.dk

Mette Staalgaard Nielsen

Sangkonsulent

Telefon:
Email: ms@sangenshus.dk

Julie Kold Vilstrup

Sangkonsulent

Telefon:
Email: julie@sangenshus.dk

Lise Bech Bendix

Sangkonsulent

Telefon:
Email: lisebech@sangenshus.dk

Andrea Krüger Holm

Sangkonsulent

Telefon:
Email: andrea@sangenshus.dk

Hanne Struck-Schøning

Sangkonsulent

Telefon:
Email: hss@sangenshus.dk

Kristine Worre Thastum

Sangkonsulent

Telefon:
Email: kwt@sangenshus.dk

Kristine Eiler Ernst

Sangkonsulent

Telefon:
Email: kristine@sangenshus.dk

Merete Abrahamsen

Sangkonsulent

Telefon:
Email: merete@sangenshus.dk

Benedikte Storm Aa

Sangkonsulent

Telefon:
Email: benedikte@sangenshus.dk

Ida Björg Lesin

Sangkonsulent

Telefon:
Email: ida@sangenshus.dk

Louise Amtoft Jakobsen

Sangkonsulent

Telefon:
Email: lja@sangenshus.dk

Rikke Rusholt Jørgensen

Sangkonsulent

Telefon:
Email: rjo@sangenshus.dk

Anja Brejner Højgaard

Sangkonsulent

Telefon:
Email: abrh@skivekommune.dk