Medarbejdere

Elsebeth Gerner Nielsen

Elsebeth Gerner Nielsen

Strategisk direktør

Telefon: 20 12 11 01
Email: elsebeth@gernernielsen.dk

Lars Bjerregaard Pedersen

Lars Bjerregaard Pedersen

Sekretariatschef

Telefon: 22 39 90 35
Email: lbp@sangenshus.dk

Mette Johnsen Elbeck

Mette Johnsen Elbeck

Leder af kommunikation og Videncenter for Sang

Telefon: 27572010
Email: me@sangenshus.dk

Ulla Christensen

Ulla Christensen

Faglig leder og leder for sangkonsulentteamet

Telefon: 28 11 23 61
Email: ulla@sangenshus.dk

Lise Juliussen

Lise Juliussen

Projektleder, SangkraftDanmark og Sangkraft '25

Telefon: 61 66 16 79
Email: lj@sangenshus.dk

Christian Steen Noringriis

Christian Steen Noringriis

Projektleder og faglig ansvarlig for LYD PÅ

Telefon: 41 40 23 84
Email: christiansn@sangenshus.dk

Lasse Skovgaard

Lasse Skovgaard

Projektleder, Sangglad Mini og Sundhedskor

Telefon: 30573041
Email: lsk@sangenshus.dk

Mette Thue

Mette Thue

Redaktør og fagskribent, Videncenter for Sang

Telefon: 27 12 27 66
Email: mette@sangenshus.dk

Lea Maria Lucas Wierød Borcak

Lea Maria Lucas Wierød Borcak

Seniorforsker og formidler, Videncenter for Sang

Telefon: 50 91 57 45
Email: lwb@sangenshus.dk

Maja Höhn

Maja Höhn

Kommunikationkonsulent og -koordinator

Telefon: 22 70 46 69
Email: maja@sangenshus.dk

Stine Vejen

Stine Vejen

Kommunikationsmedarbejder

Telefon: 20610509
Email: sv@sangenshus.dk

Janus Engelbrecht Thomsen

Janus Engelbrecht

Grafiker og fotograf

Telefon: 21 91 90 26
Email: janus@sangenshus.dk

August Flood Lundberg

August Flood Lundberg

Web- og kommunikationsmedarbejder

Telefon: 30 62 20 16
Email: august@sangenshus.dk

Anette Oehlenschlæger

Anette Oehlenschlæger

Regnskabsmedarbejder

Telefon: 30 57 29 10
Email: ao@sangenshus.dk

Lise Munck-Alstrup

Lise Munck-Alstrup

Delprojektleder og faglig ansvarlig for Skole

Telefon: 40 17 60 98
Email: lma@sangenshus.dk

Astrid Steen Noringriis

Astrid Steen Noringriis

Projektleder og faglig ansvarlig for Almen voksen

Telefon: 20 63 85 14
Email: astrid@sangenshus.dk

Stine Bundoline Dam Pedersen

Stine Bundoline Dam Pedersen

Faglig ansvarlig for 0-6 år

Telefon: 25 37 33 93
Email: sp@sangenshus.dk

Jeanette Østerlund Bamford

Jeanette Østerlund Bamford

Projektmedarbejder

Telefon: 22 20 65 34
Email: jb@sangenshus.dk

Lonnie Kristiansen

Lonnie Kristiansen

Sangkonsulent

Telefon:
Email: lk@sangenshus.dk

Mette Martinussen

Mette Martinussen

Sangkonsulent

Telefon:
Email: megma@halsnaes.dk

Mikkel Mouritsen

Mikkel Mouritsen

Sangkonsulent

Telefon:
Email: mimou@halsnaes.dk

Maria Høyer

Maria Høyer

Sangkonsulent

Telefon:
Email: mh@sangenshus.dk

Anna Vestergaard

Anna Vestergaard

Sangkonsulent

Telefon:
Email: av@sangenshus.dk

Trine Marott Englund

Trine Marott Englund

Sangkonsulent

Telefon:
Email: trinemarott@hotmail.com

Mette Staalgaard Nielsen

Mette Staalgaard Nielsen

Sangkonsulent

Telefon:
Email: ms@sangenshus.dk

Julie Kold Vilstrup

Julie Kold Vilstrup

Sangkonsulent

Telefon:
Email: julie@sangenshus.dk

Lise Bech Bendix

Lise Bech Bendix

Sangkonsulent

Telefon:
Email: lisebech@sangenshus.dk

Hanne Struck-Schøning

Hanne Struck-Schøning

Sangkonsulent

Telefon:
Email: hss@sangenshus.dk

Anne-Sofie Bækgaard

Anne-Sofie Bækgaard

Sangkonsulent

Telefon:
Email: asbaegaard@gmail.com

Diana Buck

Diana Buck

Sangkonsulent

Telefon:
Email: Diana.Buck@skanderborg.dk

Marianne Kjær

Marianne Kjær

Sangkonsulent

Telefon:
Email: mkjr@favrskov.dk

Kristina Brogaard

Kristina Brogaard

Sangkonsulent

Telefon:
Email:

Kamille Macholm

Kamille Macholm

Sangkonsulent

Telefon:
Email: kamille.macholm@gmail.com

Anna Kjærsgaard

Anna Kjærsgaard

Sangkonsulent

Telefon:
Email: ak@sangenshus.dk