Medarbejdere

Christian Alstrup

Direktør

Telefon: 21 62 40 22
Email: ca@sangenshus.dk

Heidi Kudahl

Udviklingschef

Telefon: 27 57 20 10
Email: heidi@sangenshus.dk

Jørgen Dalgaard Hansen

Administrativ leder

Telefon: 24 42 31 39
Email: jdh@sangenshus.dk

Ulla Christensen

Afdelingsleder for sangkonsulentteamet

Telefon: 28 11 23 61
Email: ulla@sangenshus.dk

Helle Ohrt

Projektleder for Sang, bevægelse og læring og Sangen Genforener 2020 og teamleder for projektteamet

Telefon: 30 57 29 10
Email: helle@sangenshus.dk

Thomas Larsen Späth

Projektleder

Telefon:
Email:

Laura Flensted-Jensen

Projektleder for Sangglad og arbejdsmiljørepræsentant

Telefon: 30 57 30 41
Email: laura@sangenshus.dk

Mette Thue

Projektleder, Videncenter for Sang

Telefon: 27 12 27 66
Email: mette@sangenshus.dk

Clement Noe

Projektleder for Sangglad Mini og SANS og udviklingsmedarbejder

Telefon: 22 31 62 02
Email: clement@sangenshus.dk

Jacob Heide

Projektleder for Kortlægning af dansk korliv

Telefon: 61 79 32 34
Email: jacob@sangenshus.dk

Stine Aya Schweitz

Kommunikationsmedarbejder

Telefon: 22 70 46 69
Email: stineaya@sangenshus.dk

Læs mere

René Sørensen

Kommunikationsmedarbejder

Telefon: 28 87 34 21
Email: rene@sangenshus.dk

Anette Oehlenschlæger

Regnskabsmedarbejder

Telefon: 22 90 77 44
Email: ao@sangenshus.dk

Katharina Viktoria Spenner

Kontorassistent

Telefon:
Email: katharina@denjyskesangskole.dk

Lise Munck-Alstrup

Seniorkonsulent, delprojektleder for Små Synger Sammen og Sangglad Familie og teamleder i Vest

Telefon: 40 17 60 98
Email: lma@sangenshus.dk

Christian Steen Noringriis

Seniorkonsulent, faglig ansvarlig for skoleområdet og teamleder i Øst

Telefon: 41 40 23 84
Email: christiansn@sangenshus.dk

Stine Bundoline Dam Pedersen

Seniorkonsulent og faglig ansvarlig for 0-6 års området

Telefon: 25 37 33 93
Email: sp@sangenshus.dk

Siri Myggen

Seniorkonsulent

Telefon: 51 88 20 76
Email: siri@sangenshus.dk

Astrid Steen Noringriis

Sangkonsulent, udviklingsmedarbejder og Projektleder for SANS & Sangfællesskaber

Telefon: 20 63 85 14
Email: astrid@sangenshus.dk

Lonnie Kristiansen

Sangkonsulent og faglig ansvarlig for sangfællesskaber

Telefon:
Email: lk@sangenshus.dk

Malene Mailand

Sangkonsulent

Telefon:
Email: mm@sangenshus.dk

Maria Høyer

Sangkonsulent

Telefon:
Email: mh@sangenshus.dk

Bente Gliese

Sangkonsulent

Telefon:
Email: bg@sangenshus.dk

Anna Vestergaard

Sangkonsulent

Telefon:
Email: av@sangenshus.dk

Mette Staalgaard Nielsen

Sangkonsulent

Telefon:
Email: ms@sangenshus.dk

Julie Kold Vilstrup

Sangkonsulent

Telefon:
Email: julie@sangenshus.dk

Lise Bech Bendix

Sangkonsulent

Telefon:
Email: lisebech@sangenshus.dk

Bente Bliksted

Sangkonsulent

Telefon:
Email: bente@sangenshus.dk

Andrea Krüger Holm

Sangkonsulent

Telefon:
Email: andrea@sangenshus.dk

Hanne Struck-Schøning

Sangkonsulent

Telefon:
Email: hss@sangenshus.dk

Kristine Worre Thastum

Sangkonsulent

Telefon:
Email: kwt@sangenshus.dk

Kristine Eiler Ernst

Sangkonsulent

Telefon:
Email: kristine@sangenshus.dk

Merete Abrahamsen

Sangkonsulent

Telefon:
Email: merete@sangenshus.dk

Benedikte Storm Aa

Sangkonsulent

Telefon:
Email: benedikte@sangenshus.dk

Ida Björg Lesin

Sangkonsulent

Telefon:
Email: ida@sangenshus.dk

Louise Amtoft Jakobsen

Sangkonsulent

Telefon:
Email: lja@sangenshus.dk

Natashia Evita Bjerre

Sangkonsulent

Telefon:
Email: natashia@sangenshus.dk

Rikke Rusholt Jørgensen

Sangkonsulent

Telefon:
Email: rjo@sangenshus.dk