Sangspecialister

Brug for en inspirerende sang-projektmedarbejder med høj faglighed? Måske kan du finde den helt rigtige profil lige her. Vi har lavet listen fordi vi ved, der er efterspørgsel efter sangfaglige specialister, projektmedarbejdere og inspiratorer – men de kan være svære at finde.
Sangens Hus formidler ikke kontakt, aflønning og øvrige ansættelsesvilkår mellem institutioner og sangkonsulenter, men opfordrer jer til at I selv tager kontakt – også selvom I måske i første omgang bare har et par spørgsmål. Listen udbygges løbende.

Er du en rutineret sangpædagog, korleder eller vocal coach med uddannelse på konservatorieniveau eller tilsvarende samt undervisningserfaring, og ønsker du at komme på listen, så skriv til os.

Klik på de enkelte profiler for at læse mere:

Anna Julie Brønholt

Anna Julie Brønholt

Telefon: 60 56 55 98
Email: ajbroenholt@gmail.com
Kirsten Margrethe Bach

Kirsten Margrethe Bach

Telefon: 51 94 87 18
Email: kirstenbach100@hotmail.com
Anna Klinkby Østergaard

Anna Klinkby Østergaard

Telefon: 27 85 08 38
Email: anna.oe82@gmail.com
Anne Louise Krogh

Anne Louise Krogh

Telefon: 20 77 99 82
Email: annelouise@noerre.dk
Astrid Vang-Pedersen

Astrid Vang-Pedersen

Telefon: 27 20 47 93
Email: astrod97@hotmail.com
Didde Sofie List

Didde Sofie List

Telefon: 60 87 92 23
Email: Didde.list@gmail.com
Dorte E. Jensen

Dorte E. Jensen

Telefon: 42 66 86 38
Email: dej.lig.666@gmail.com
Egil Kolind

Egil Kolind

Telefon: 40 98 59 90
Email: egil.kolind@gmail.com
Ida Björg Leisin

Ida Björg Leisin

Telefon: 26 80 47 83
Email: stjernefnug@gmail.com
Katharina Gade

Katharina Gade

Telefon: 22 80 79 49
Email: katharinagarden@icloud.com
Kim Glies Nandfred

Kim Glies Nandfred

Telefon: 21 22 16 72
Email: kim.nandfred@gmail.com
Kristian Krebs

Kristian Krebs

Telefon: 24 62 52 08
Email: k.krebs@live.dk
Lil Lacy

Lil Lacy

Telefon: 50 54 18 28
Email: lilerinlacy@gmail.com
Mie Rank Brunberg

Mie Rank Brunberg

Telefon: 61 67 64 32
Email: Mie@miebrunberg.dk
Pia Mia Gruwier Larsen

Pia Mia Gruwier Larsen

Telefon: 31 33 13 83
Email: pia@gruwier.dk
Sara Boesen

Sara Boesen

Telefon: 22 47 57 82
Email: saraboesen@hotmail.com